سرمایه گذاری ۷۵ میلیون دلاری
در زمینه تحقیق و توسعه کرمان موتور

تا سال 1405 ارزشمندترین خودروساز خاورمیانه می شویم

فهرست مطالب

Firoozi 3 min

در سال ۱۴۰۵ کرمان موتور خودرویی خواهد داشت که تنها با ۳ لیتر بنزین هزار کیلومتر پیمایش خواهد کرد این محصول ما را از دیگر خودروسازان مستثنا خواهد کرد.

مدیرعامل شرکت کرمان موتور با تشریح برنامه های توسعه‌ای این شرکت از تاسیس مرکز تحقیق و توسعه کرمان موتور با سرمایه گذاری 75 میلیون دلاری و عرضه محصولی جدید با توان مصرف سه لیتر بنزین در هر 1000 کیلومتر تا سال 1405 خبر داد.

به گزارش عصر ایران ، سامان فیروزی در مراسم رونمایی از خودوی جدید “KMC J7” با اشاره به مشکلات داخلی و خارجی گفت: طی سه سال گذشته سختی های زیادی را پشت سر گذاشتیم. از سوی دیگر در شرایطی هستیم که از یک سو در دنیا با تورم ۹ درصدی دلار و ۸ درصدی یورو و از سوی دیگر با تورم داخلی ۴۰ درصدی همراه هستیم. در این وضعیت اولین و مهم ترین هدف که مصونیت می آورد استقلال در تولید بدون وابستگی به خارج است.

وی با تاکید بر اینکه برای رسیدن به این مهم قدم های بزرگی در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ برداشته ایم، بیان کرد: دومین گام برای دستیابی به هدف بزرگی که پیش رو داریم تکمیل زنجیره تولید است. امروز زنجیره تولید در کرمان موتور تکمیل شده است.

به نحوی که در حال حاضر این خودروساز از پرس شاپ تولید بدنه و تولید قطعات برخوردار است و قدم سوم نیز ایجاد ظرفیت و پتانسیل طراحی خودرو است که طراحی محصول جدید در کرمان موتور کاملاً مستقل انجام شده است نتیجه همین ایجاد ظرفیت هاست.

مدیرعامل کرمان موتور همچنین به ایجاد ظرفیت طراحی در کرمان موتور اشاره کرد و گفت: نخستین دستاورد ایجاد توان طراحی یک محصول داخلی در کرمان موتور را سال آینده با معرفی یک محصول بر پایه پلتفرم PS1 نمایش خواهیم داد.

فیروزی در ادامه تبدیل شدن به یک خودروساز واقعی را مستلزم رسیدن به تیراژ و آمار مناسب در تولید دانست و گفت: رشد تولید 60 درصدی در سال 1400 را برای سال 1401 نیز در نظر داریم که با تولید 60 هزار دستگاه محصول در سال جاری محقق خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین برای تحقق برنامه های آتی تولید در کرمان موتو به دو دسته تقسیم خواهد شد در یک بخش تولید خودروها با درصد داخلی سازی و تیراژ بالا و قیمت پایین و بخش دوم تولید خودرو به صورت CKD با تیراژ کم و قیمت بالا است که این بخش دوم بخش لوکس کرمان موتور را تشکیل خواهد داد.

مدیرعامل کرمان موتور همچنین در ادامه با اشاره به اینکه بر اساس برنامه ریزی ها کرمان موتور در سال ۱۴۰۵ ارزشمندترین خودروساز خاورمیانه خواهد شد، گفت: بر اساس مطالعات انجام شده ارزش خودروساز به تیراژ تولید و وسعت بستگی ندارد. خودروسازانی وجود دارند که با تیراژ یک تا دو بیستم نسبت به خودروسازان بزرگ دنیا ارزشمند تر محسوب می شوند.

فیروزی با بیان اینکه  در واقع ارزشمندترین شدن بستگی دارد که چگونه این اتفاق را رقم خواهید زدگفت: به عنوان مثال در سال ۱۴۰۵ کرمان موتور خودرویی خواهد داشت که تنها با ۳ لیتر بنزین هزار کیلومتر پیمایش خواهد کرد این محصول ما را از دیگر خودروسازان مستثنا خواهد کرد.

وی ادامه داد: «البته برای این کار برخی پیش نیاز ها نیز وجود دارد که تمام اقدامات آن در حال انجام است از جمله دیگر اقدامات، ایجاد مرکز تحقیق و توسعه است که طی ۱۸ ماه آینده مرکز تحقیقات و توسعه کرمان موتور با سرمایه گذاری ۷۵ میلیون دلاری به بهره برداری خواهد رسید.

فاز دوم افزایش ظرفیت تولید و رسیدن به ظرفیت اقتصادی است ضمن اینکه در سال ۱۴۰۲ میزان تیراژ به ۲۰۰ هزار دستگاه افزایش پیدا خواهد کرد، از سوی دیگر اتفاق سوم در این داستان ارتقای سطح فنی و مهارتی و دانشی است. این ارتقا شامل تمام ذی نفعان کرمان موتور خواهد شد به نحوی که تمام آنها بتوانند پابه‌پای ما پیش بروند.

فیروزی همچنین در پایان اشاره که فروش خودرو J7 محصول لوکس و جدیدترین خودروی این گروه از روز شنبه ۸ مرداد آغاز خواهد شد.

منبع خبر : عصر ایران

Special Offer

Get 35% off just today

برای تغییر این متن بر روی دکمه ویرایش کلیک کنید. لورم ایپسوم متن ساختگی با تولید سادگی نامفهوم از صنعت چاپ و با استفاده از طراحان گرافیک است.